• Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Uncharted

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • House of Gucci

    ★★★★

  • Love Hard

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • The Witcher: Nightmare of the Wolf

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • The Tomorrow War

    ★★★★

  • F9

    ★★★

  • Things Heard & Seen

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★★

  • A California Christmas

    ★★

  • A Christmas Tree Grows in Colorado

    ★★★

  • Holidate

    ★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★★

  • Rebecca

    ★★★

  • Greenland

    ★★★

  • Dangerous Lies

    ★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★★

  • Dark Waters

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★★★

  • Klaus

    ★★★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★★

  • The Lion King

    ★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Men in Black: International

    ★★★

  • Murder Mystery

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Shazam!

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★★

  • Fighting with My Family

    ★★

  • Knock Down the House

    ★★★★★

  • The Great Hack

    ★★★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★★

  • Vice

    ★★★

  • Bumblebee

    ★★★★½

  • Mary Poppins Returns

    ★★★★

  • Aquaman

    ★★★

  • The Christmas Chronicles

    ★★★★

  • Second Act

    ★★★

  • The Princess Switch

    ★★

  • Mary Queen of Scots

    ★★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★

  • The Holiday Calendar

    ★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★★

  • Green Book

    ★★★★½

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ★★½