Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
Natural Light

Natural Light

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Pact

The Pact

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Great Freedom

Great Freedom

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Dealer

Dealer

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Flee

Flee

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Man of Men

Man of Men

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Edit this entry  
27
It! The Terror from Beyond Space

It! The Terror from Beyond Space

1958
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Fox in a Hole

Fox in a Hole

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Veins of the World

Veins of the World

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Beautiful Person

The Beautiful Person

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ruhe! Hier stirbt Lothar

Ruhe! Hier stirbt Lothar

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Humans

The Humans

2021
×
★★★½
Edit this entry  
24
Goodbye, Dragon Inn

Goodbye, Dragon Inn

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Hail Driver!

Hail Driver!

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Wood

Wood

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★★
Edit this entry  
21
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Blue Danube

The Blue Danube

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Red Post on Escher Street

Red Post on Escher Street

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Pebbles

Pebbles

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Placido

Placido

1961
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Executioner

The Executioner

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Belfast

Belfast

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Citizen Ashe

Citizen Ashe

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Vera Dreams of the Sea

Vera Dreams of the Sea

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Hit the Road

Hit the Road

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Jockey

Jockey

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Procession

Procession

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
BELLE

BELLE

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Thief

Thief

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Go Ahead, Grab Time By the Throat

Go Ahead, Grab Time By the Throat

×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Catch the Fair One

Catch the Fair One

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Bernstein's Wall

Bernstein's Wall

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Novice

The Novice

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Roy's World: Barry Gifford's Chicago

Roy's World: Barry Gifford's Chicago

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Bathwell in Clerkentime

Bathwell in Clerkentime

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
VO

VO

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Soak

Soak

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
BJ's Mobile Gift Shop

BJ's Mobile Gift Shop

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Big Touch

Big Touch

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Single

Single

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Zalava

Zalava

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Souvenir Part II

The Souvenir Part II

2021
×
★★½
Edit this entry