Sort by

The Salvador has logged 27 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
365 Days

365 Days

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
27
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Goofy Movie

A Goofy Movie

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Good, the Bad and the Ugly

The Good, the Bad and the Ugly

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Superman

Superman

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Fear and Loathing in Las Vegas

Fear and Loathing in Las Vegas

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Wizard of Oz

The Wizard of Oz

1939
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Red Dragon

Red Dragon

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry