Sort by

The Salvador has logged 322 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
La Dolce Vita

La Dolce Vita

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Certified Copy

Certified Copy

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Taste of Cherry

Taste of Cherry

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Disenchanted

Disenchanted

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Spartacus

Spartacus

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Trip to the Moon

A Trip to the Moon

1902
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Megamind

Megamind

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Weird: The Al Yankovic Story

Weird: The Al Yankovic Story

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Pearl

Pearl

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Unforgiven

Unforgiven

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
To Kill a Mockingbird

To Kill a Mockingbird

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
One Piece Film Red

One Piece Film Red

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Shin Godzilla

Shin Godzilla

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
House of 1000 Corpses

House of 1000 Corpses

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Happy Together

Happy Together

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Cowboy Bebop

Cowboy Bebop

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Back to the Future Part III

Back to the Future Part III

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Argentina, 1985

Argentina, 1985

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
They Live

They Live

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Black Adam

Black Adam

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Omen

The Omen

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Master

The Master

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Skin I Live In

The Skin I Live In

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Incendies

Incendies

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
District 9

District 9

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Devil's Backbone

The Devil's Backbone

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Hills Have Eyes

The Hills Have Eyes

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
In the Mouth of Madness

In the Mouth of Madness

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mimic

Mimic

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Green Room

Green Room

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Cyberpunk: Edgerunners

Cyberpunk: Edgerunners

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Possession

Possession

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry