Sort by

The Salvador has logged 27 entries for films during May 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
A Hard Day's Night

A Hard Day's Night

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Black Sabbath

Black Sabbath

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Spielberg

Spielberg

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Jackass 4.5

Jackass 4.5

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Harakiri

Harakiri

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Who Framed Roger Rabbit

Who Framed Roger Rabbit

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
All That Jazz

All That Jazz

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
One, Two, Three

One, Two, Three

1961
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Ted 2

Ted 2

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ted

Ted

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Matthias & Maxime

Matthias & Maxime

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Apartment

The Apartment

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Tlatelolco: The Keys to the Massacre

Tlatelolco: The Keys to the Massacre

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The 400 Blows

The 400 Blows

1959
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Great Dictator

The Great Dictator

1940
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Blob

The Blob

1958
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Beau Travail

Beau Travail

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Enter the Void

Enter the Void

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Mystic River

Mystic River

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Wild Strawberries

Wild Strawberries

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry