• Squid Game

    ★★★★★

  • COVIDLAND: The Lockdown

    ★★★★★

  • Fauci

    ½

  • Dune

    ★★★★★

  • Free Guy

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Loki

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★★

  • Thrive II: This Is What It Takes

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Attack on Titan: Chronicle

    ★★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Isi & Ossi

    ★★★

  • Tesla

    ★★★

  • Minari

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Possessor

    ★★★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • KonoSuba: God's Blessing on this Wonderful World! Legend of Crimson

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Weathering with You

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • First Love

    ★★★½

  • Promare

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Hellboy

    ★★½

  • Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: The Witness

    ★★★★½

  • Us

    ★★★½

  • Good Boys

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★½

  • System Crasher

    ★★★★

  • BTS World Tour: Love Yourself in Seoul

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Dragon Ball Super: Broly

    ★★★★½

  • Bird Box

    ★★★

  • How About Adolf?

    ★★★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★★

  • The Tobacconist

    ★★★½

  • The Night Comes for Us

    ★★★★

  • Apostle

    ★★★½

  • I Want to Eat Your Pancreas

    ★★★★½

  • The Favourite

    ★★★★

  • Bleach

    ★★★½

  • Cam

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Burning

    ★★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★