• Thor: Love and Thunder

    ★★

  • Irma Vep

    ★★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★½

  • Crush

    ★★★★

  • Love, Classified

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★★

  • Badhaai Do

    ★★★★½

  • The 355

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★

  • Eternals

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★★

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★½

  • Resident Evil: Infinite Darkness

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★½

  • Cruella

    ★★★★

  • Justice Society: World War II

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★★

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★★★

  • Monster Hunter

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★★★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Run

    ★★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★★½

  • Greenland

    ★★½

  • The Old Guard

    ★★

  • Ava

    ★★½

  • A Whisker Away

    ★★★★

  • Dating Amber

    ★★★½

  • The World to Come

    ★★★★★

  • Justice League Dark: Apokolips War

    ★★½

  • The Half of It

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Bombshell

    ★★★

  • Os Parças 2

    ★★★½

  • Charlie's Angels

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★★★★

  • The Addams Family

    ★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★½

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Dark Phoenix

    ★★★

  • Good Kisser

    ★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Bacurau

    ★★★★★

  • The Hustle

    ★★★★

  • Aladdin

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★★

  • Shazam!

    ★★★★★

  • More Beautiful for Having Been Broken

    ★★½