Jacob has logged 113 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Black Mirror: Crocodile

Black Mirror: Crocodile

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Black Mirror: USS Callister

Black Mirror: USS Callister

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Black Mirror: Hang the DJ

Black Mirror: Hang the DJ

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Black Mirror: USS Callister

Black Mirror: USS Callister

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Black Mirror: Black Museum

Black Mirror: Black Museum

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Black Mirror: Arkangel

Black Mirror: Arkangel

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
mother!

mother!

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
mother!

mother!

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
mother!

mother!

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Sixteen Candles

Sixteen Candles

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Clue

Clue

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Room

The Room

2003
×
½
Read the review Edit this entry  
22
The Human Centipede 2 (Full Sequence)

The Human Centipede 2 (Full Sequence)

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
19
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
Read prior review Edit this entry  
17
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Okja

Okja

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Wind River

Wind River

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Repulsion

Repulsion

1965
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Patton Oswalt: Annihilation

Patton Oswalt: Annihilation

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
My Life as a Zucchini

My Life as a Zucchini

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Milk

Milk

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Charlie and the Chocolate Factory

Charlie and the Chocolate Factory

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
American Hustle

American Hustle

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry