Sort by

Jacob has logged 181 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
29
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mowgli: Legend of the Jungle

Mowgli: Legend of the Jungle

2018
×
★★★½
Read other review Edit this entry  
25
Mars Attacks!

Mars Attacks!

1996
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Spectacular Now

The Spectacular Now

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
Edit this entry  
22
The Little Drummer Boy

The Little Drummer Boy

1968
×
Edit this entry  
22
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
Edit this entry  
21
Hurricane Bianca

Hurricane Bianca

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
15
Poltergeist

Poltergeist

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Life

Life

2017
×
★★★
Read other review Edit this entry  
15
Cloudy with a Chance of Meatballs

Cloudy with a Chance of Meatballs

2009
×
★★★
Edit this entry  
14
Moana

Moana

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★½
Edit this entry  
12
Sierra Burgess Is a Loser

Sierra Burgess Is a Loser

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Kissing Booth

The Kissing Booth

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Halloween

Halloween

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Mowgli: Legend of the Jungle

Mowgli: Legend of the Jungle

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
RuPaul's Drag Race Holi-Slay Spectacular

RuPaul's Drag Race Holi-Slay Spectacular

2018
×
Edit this entry  
05
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Hitchhiker's Guide to the Galaxy

The Hitchhiker's Guide to the Galaxy

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Fundamentals of Caring

The Fundamentals of Caring

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
A Christmas Prince: The Royal Wedding

A Christmas Prince: The Royal Wedding

2018
×
★½
Edit this entry  
29
Adrift

Adrift

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 2

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 1

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
Edit this entry  
18
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
★★½
Edit this entry  
17
The Kindergarten Teacher

The Kindergarten Teacher

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Cam

Cam

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Twilight

Twilight

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Paper Towns

Paper Towns

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry