Jacob has logged 18 entries for films during January 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★
Edit this entry  
25
Insidious

Insidious

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Insidious: The Last Key

Insidious: The Last Key

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
It

It

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Where the Wild Things Are

Where the Wild Things Are

2009
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Where the Wild Things Are

Where the Wild Things Are

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Black Mirror: White Bear

Black Mirror: White Bear

2013
×
★★★½
Edit this entry  
10
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Before I Wake

Before I Wake

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Exorcism of Emily Rose

The Exorcism of Emily Rose

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
Read the review Edit this entry  
01
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry