Sort by

Jacob has logged 37 entries for films during November 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
A Christmas Prince: The Royal Wedding

A Christmas Prince: The Royal Wedding

2018
×
★½
Edit this entry  
29
Adrift

Adrift

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 2

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 1

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
Edit this entry  
18
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
★★½
Edit this entry  
17
The Kindergarten Teacher

The Kindergarten Teacher

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Cam

Cam

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Twilight

Twilight

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Paper Towns

Paper Towns

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Wonder

Wonder

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Slender Man

Slender Man

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Searching

Searching

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Tully

Tully

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Hate U Give

The Hate U Give

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Juno

Juno

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Pleasantville

Pleasantville

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Austin Powers: International Man of Mystery

Austin Powers: International Man of Mystery

1997
×
★★★½
Edit this entry  
04
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Inferno

Inferno

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Funny Games

Funny Games

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Fault in Our Stars

The Fault in Our Stars

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry