• In the Heights

    ★★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★★½

  • The New Mutants

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★½

  • The Old Guard

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Mulan

    ★★

  • Bloodshot

    ★½

  • The Decline

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • Frozen II

    ★★★½

  • Klaus

    ★★★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★½

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Steven Universe: The Movie

    ★★★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★

  • Good Omens

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★½

  • Aladdin

    ★★★½

  • See You Yesterday

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★★★

  • The Highwaymen

    ★★½

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Glass

    ★★★★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★★★

  • Robin Hood

    ★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★½

  • Venom

    ★★★½

  • Some Time Later

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★★½

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • Batman Ninja

    ★★

  • Pacific Rim: Uprising

    ★★★

  • Red Sparrow

  • Annihilation

  • Black Panther

    ★★★½

  • Bright

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★★

  • Fullmetal Alchemist

    ★★

  • Justice League

    ★★★½

  • Errementari: The Blacksmith and the Devil

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★★

  • Happy Death Day

    ★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★

  • The Dark Tower

    ★★★★

  • Valerian and the City of a Thousand Planets

    ★★★

  • Dunkirk

    ★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

  • Wonder Woman

    ★★★★★

  • The Truth Is in the Stars

    ★★

  • King Arthur: Legend of the Sword

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★½

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Kong: Skull Island

    ★★★★½

  • Logan

    ★★★½

  • The Lego Batman Movie

    ★★★½