• John Wick: Chapter 2

    ★★★½

  • Sherlock: The Final Problem

    ★★

  • Assassin's Creed

    ★½

  • Hidden Figures

    ★★★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★½

  • The Great Wall

    ★★½

  • Spectral

    ★★

  • Moana

    ★★★★½

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★½

  • Doctor Strange

    ★★★★★

  • Split

    ★★★

  • Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

    ★★½

  • A Silent Voice

    ★★★

  • A Monster Calls

    ★★★½

  • The Fury of a Patient Man

    ★½

  • Arrival

    ★★★★½

  • La La Land

    ★★½

  • Kubo and the Two Strings

    ★★★★½

  • Suicide Squad

    ★★★

  • Pete's Dragon

    ★★

  • Ghostbusters

    ★★★★½

  • Kingsglaive: Final Fantasy XV

    ★★★½

  • Star Trek Beyond

    ★★★★½

  • Your Name.

    ★★★★

  • Independence Day: Resurgence

    ★½

  • Finding Dory

    ★★★

  • Alice Through the Looking Glass

    ★★★½

  • Warcraft

    ★★★★½

  • The Nice Guys

    ★★★½

  • X-Men: Apocalypse

    ★★½

  • Ratchet & Clank

    ★★★½

  • Captain America: Civil War

    ★★★★

  • The Jungle Book

    ★★

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★★½

  • Ice

  • Crouching Tiger, Hidden Dragon: Sword of Destiny

    ★★★½

  • Zootopia

    ★★★★½

  • Deadpool

    ★★★★

  • Kung Fu Panda 3

    ★★★★½

  • The 5th Wave

    ★★★

  • The Guardian Brothers

    ★★½

  • Sherlock: The Abominable Bride

    ★★★

  • Kung Fu Panda: Secrets of the Scroll

    ★★★★½

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★★

  • The Hateful Eight

  • The Good Dinosaur

    ★★★

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

    ★★★½

  • Spectre

    ★★

  • The Last Witch Hunter

    ★★

  • Bridge of Spies

    ★★★

  • Pan

    ★★★½

  • The Martian

    ★★★★

  • Spotlight

    ★★★½

  • Suffragette

    ★★★½

  • Macbeth

    ★★

  • The Man from U.N.C.L.E.

    ★★★½

  • The Boy and the Beast

    ★★★½

  • Ant-Man

    ★★★

  • Terminator Genisys

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★★

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★★★½

  • Jupiter Ascending

    ★★★★

  • Ex Machina

    ★★★★

  • LEGO DC Comics Super Heroes: Batman Be-Leaguered

    ★★½

  • Interstellar

    ★★★★

  • John Wick

    ★★★½

  • The Book of Life

    ★★★

  • Rurouni Kenshin Part III: The Legend Ends

    ★★★★

  • Rurouni Kenshin Part II: Kyoto Inferno

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★½

  • Saint Seiya: Legend of Sanctuary

    ★★★★

  • Maleficent

    ★★★★