Sort by

Darren has logged 25 entries for films during September 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
30
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
30
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★½
Edit this entry  
29
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Night of the Hunter

The Night of the Hunter

1955
×
★★★★½
Edit this entry  
27
The Skin I Live In

The Skin I Live In

2011
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Boyhood

Boyhood

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
24
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
24
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
23
The Magnificent Seven

The Magnificent Seven

2016
×
★★★
Edit this entry  
16
An American in Paris

An American in Paris

1951
×
★★½
Edit this entry  
15
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★
Edit this entry  
13
Satantango

Satantango

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Somewhere

Somewhere

2010
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Kids Are All Right

The Kids Are All Right

2010
×
★★½
Edit this entry  
11
Hard to Be a God

Hard to Be a God

2013
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
09
Goodbye to Language

Goodbye to Language

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★★
Edit this entry  
09
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★★★
Edit this entry  
08
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★
Edit this entry  
08
Gone with the Wind

Gone with the Wind

1939
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Milk

Milk

2008
×
★★★★
Edit this entry  
07
Persepolis

Persepolis

2007
×
★★★★
Edit this entry