Sort by

Darren has logged 435 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
I Confess

I Confess

1953
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
They're a Weird Mob

They're a Weird Mob

1966
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Curse of the Golden Flower

Curse of the Golden Flower

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Men in Black 3

Men in Black 3

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Taxi

Taxi

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Santa Claus Conquers the Martians

Santa Claus Conquers the Martians

1964
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Blade II

Blade II

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Blade

Blade

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Stage Fright

Stage Fright

1950
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
El Dorado

El Dorado

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
My Life as a Zucchini

My Life as a Zucchini

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Lego Ninjago Movie

The Lego Ninjago Movie

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Icarus

Icarus

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Prevenge

Prevenge

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Levelling

The Levelling

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
A Quiet Passion

A Quiet Passion

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Snatched

Snatched

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Brawl in Cell Block 99

Brawl in Cell Block 99

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Bye Bye Man

The Bye Bye Man

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Fifty Shades Darker

Fifty Shades Darker

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Aquarius

Aquarius

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Beach Rats

Beach Rats

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Book of Henry

The Book of Henry

2017
×
Read the review Edit this entry  
08
The Lost City of Z

The Lost City of Z

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Night Is Short, Walk on Girl

Night Is Short, Walk on Girl

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Loving Vincent

Loving Vincent

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
On Body and Soul

On Body and Soul

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
I Am Not Your Negro

I Am Not Your Negro

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Circle

The Circle

2017
×
Read the review Edit this entry  
06
The Villainess

The Villainess

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Seoul Station

Seoul Station

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Wolves at the Door

Wolves at the Door

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
It's Only the End of the World

It's Only the End of the World

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
I Don't Feel at Home in This World Anymore

I Don't Feel at Home in This World Anymore

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Lady Macbeth

Lady Macbeth

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Mudbound

Mudbound

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Song to Song

Song to Song

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Colossal

Colossal

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Holy Mountain

The Holy Mountain

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Captain Phillips

Captain Phillips

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Justice League

Justice League

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Bad Batch

The Bad Batch

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry