Sort by

Darren has logged 28 entries for films during July 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Fanny and Alexander

Fanny and Alexander

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Jeanne Dielman, 23, Quai du Commerce 1080 Bruxelles

Jeanne Dielman, 23, Quai du Commerce 1080 Bruxelles

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Last Emperor

The Last Emperor

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
To the Wonder

To the Wonder

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
A Tale of Two Sisters

A Tale of Two Sisters

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mission: Impossible II

Mission: Impossible II

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Pilgrim

The Pilgrim

1923
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Game

The Game

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Halloween II

Halloween II

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Halloween

Halloween

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Halloween: Resurrection

Halloween: Resurrection

2002
×
Read the review Edit this entry  
16
Halloween H20: 20 Years Later

Halloween H20: 20 Years Later

1998
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Halloween: The Curse of Michael Myers

Halloween: The Curse of Michael Myers

1995
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
How Green Was My Valley

How Green Was My Valley

1941
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Ivan's Childhood

Ivan's Childhood

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Aguirre, the Wrath of God

Aguirre, the Wrath of God

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Paths of Glory

Paths of Glory

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry