Darren has logged 30 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Jason X

Jason X

2001
×
Read the review Edit this entry  
31
Jason Goes to Hell: The Final Friday

Jason Goes to Hell: The Final Friday

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Okko's Inn

Okko's Inn

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

1989
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Tie Xi Qu: West of the Tracks

Tie Xi Qu: West of the Tracks

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Piercing

Piercing

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Current War

The Current War

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Friday the 13th Part VII: The New Blood

Friday the 13th Part VII: The New Blood

1988
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Friday the 13th Part VI: Jason Lives

Friday the 13th Part VI: Jason Lives

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Days of Heaven

Days of Heaven

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Never Look Away

Never Look Away

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Haunting of Sharon Tate

The Haunting of Sharon Tate

2019
×
Read the review Edit this entry  
13
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Room

The Room

2003
×
½
Read the review Edit this entry  
06
Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Witchfinder General

Witchfinder General

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
High Flying Bird

High Flying Bird

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Sans Soleil

Sans Soleil

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Putney Swope

Putney Swope

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Master Z: Ip Man Legacy

Master Z: Ip Man Legacy

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Ash Is Purest White

Ash Is Purest White

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Furie

Furie

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry