Sort by

Darren has logged 473 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
New Year's Evil

New Year's Evil

1980
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Take Me Home Tonight

Take Me Home Tonight

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Delirious

Delirious

1991
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Blood Debts

Blood Debts

1985
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Movie Mind Machine

Movie Mind Machine

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Successful Alcoholics

Successful Alcoholics

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Invasion U.S.A.

Invasion U.S.A.

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Satan Bouche un Coin

Satan Bouche un Coin

1968
×
Read the review Edit this entry  
29
View from an Engine Front: Barnstaple

View from an Engine Front: Barnstaple

1898
×
Read the review Edit this entry  
27
Allied

Allied

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
War Dogs

War Dogs

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Bronze

The Bronze

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Crank: High Voltage

Crank: High Voltage

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Krampus

Krampus

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Christmas Evil

Christmas Evil

1980
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Amon Amarth: Rock Am Ring

Amon Amarth: Rock Am Ring

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Cramps: Live at Napa State Mental Hospital

The Cramps: Live at Napa State Mental Hospital

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Alien Sex Fiend Purple Glistener

Alien Sex Fiend Purple Glistener

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Office Christmas Party

Office Christmas Party

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Pink Panther 2

The Pink Panther 2

2009
×
Edit this entry  
15
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Enemy Mine

Enemy Mine

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Speed 2: Cruise Control

Speed 2: Cruise Control

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Crash Dive

Crash Dive

1997
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Ruthless People

Ruthless People

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Old Dogs

Old Dogs

2009
×
Read the review Edit this entry  
08
Tenacious D in The Pick of Destiny

Tenacious D in The Pick of Destiny

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Slacker

Slacker

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Perfect Weapon

The Perfect Weapon

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Ticker

Ticker

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Welcome to Mooseport

Welcome to Mooseport

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Road House

Road House

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Elves

Elves

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Macbeth: Shakespeare Lives

Macbeth: Shakespeare Lives

2016
×
Read the review Edit this entry  
04
Sausage Party

Sausage Party

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Mike and Dave Need Wedding Dates

Mike and Dave Need Wedding Dates

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Allegiant

Allegiant

2016
×
Read the review Edit this entry  
01
Sidekicks

Sidekicks

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Sonic Youth: Rocknacht - Live In Dusseldorf 1996

Sonic Youth: Rocknacht - Live In Dusseldorf 1996

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Neon Maniacs

Neon Maniacs

1986
×
Read the review Edit this entry  
30
Death Run

Death Run

1987
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Riki-Oh: The Story of Ricky

Riki-Oh: The Story of Ricky

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Soundgarden: Louder Than Live

Soundgarden: Louder Than Live

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Night of the Creeps

Night of the Creeps

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Pixies: Live at Brixton Academy 1991

Pixies: Live at Brixton Academy 1991

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Waterboy

The Waterboy

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry