• Seaspiracy

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • Project Power

    ★★½

  • The Tax Collector

    ★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★½

  • Mulan

    ★½

  • Emma.

    ★★★★

  • Fantasy Island

    ★½

  • Horse Girl

    ★★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The Platform

    ★★★½

  • The Two Popes

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Grass Is Greener

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★★½

  • Us

    ★★★★

  • Long Shot

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Lancaster Skies

    ★½

  • Fighting with My Family

    ★★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★★

  • Polar

    ★★½

  • Glass

    ★★

  • Bumblebee

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Aquaman

    ★★★

  • Bird Box

    ★★★

  • Godzilla: The Planet Eater

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • Venom

    ★½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★½

  • Johnny English Strikes Again

    ★★

  • Green Book

    ★★★

  • Widows

    ★★★★

  • Shadow

    ★★★★½

  • The Predator

    ★★

  • Free Solo

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★½

  • First Man

    ★★★★½

  • Roma

    ★★★★½

  • The Spy Who Dumped Me

    ★★

  • The Equalizer 2

    ★½

  • Sicario: Day of the Soldado

    ★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★½

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • Ocean's Eight

    ★★½

  • Godzilla: City on the Edge of Battle

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Bad Samaritan

    ★★½

  • Rampage

    ★★½

  • Batman Ninja

    ★★½

  • Pacific Rim: Uprising

    ★½

  • Thunder Road

    ★★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★½