Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★
Edit this entry  
24
Greyhound

Greyhound

2020
×
★★★
Edit this entry  
23
Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

1999
×
★★
Edit this entry  
21
Intolerable Cruelty

Intolerable Cruelty

2003
×
★★★½
Edit this entry  
16
Nobody

Nobody

2021
×
★★½
Edit this entry  
14
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
The Long Kiss Goodnight

The Long Kiss Goodnight

1996
×
★★★★
Edit this entry  
12
Spawn

Spawn

1997
×
★★★½
Edit this entry  
03
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★½
Edit this entry  
30
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★½
Edit this entry  
25
Game of Death

Game of Death

1978
×
★★½
Edit this entry  
07
The Green Mile

The Green Mile

1999
×
★★★½
Edit this entry  
04
Jason and the Argonauts

Jason and the Argonauts

1963
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Treasure of the Sierra Madre

The Treasure of the Sierra Madre

1948
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Grass Is Greener

Grass Is Greener

2019
×
★★★★
Edit this entry  
29
Teenage Mutant Ninja Turtles

Teenage Mutant Ninja Turtles

1990
×
★★★½
Edit this entry  
26
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Seaspiracy

Seaspiracy

2021
×
★★★½
Edit this entry  
21
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★
Edit this entry  
19
Twelve Monkeys

Twelve Monkeys

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
The Bugs Bunny/Road Runner Movie

The Bugs Bunny/Road Runner Movie

1979
×
★★★½
Edit this entry  
16
Interview with the Vampire

Interview with the Vampire

1994
×
★★★½
Edit this entry  
16
8 Mile

8 Mile

2002
×
★★★½
Edit this entry  
15
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★
Edit this entry  
10
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
30
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★
Edit this entry  
28
Us

Us

2019
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Girl on the Train

The Girl on the Train

2016
×
★★½
Edit this entry  
25
Jackass 3D

Jackass 3D

2010
×
★★★
Edit this entry  
25
Total Recall

Total Recall

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★
Edit this entry  
23
Team America: World Police

Team America: World Police

2004
×
★★★½
Edit this entry  
22
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★
Edit this entry  
22
The 36th Chamber of Shaolin

The 36th Chamber of Shaolin

1978
×
★★★
Edit this entry  
22
Jackass Number Two

Jackass Number Two

2006
×
★★★
Edit this entry  
19
Jackass: The Movie

Jackass: The Movie

2002
×
★★★
Edit this entry  
19
Lupin the Third: The Castle of Cagliostro

Lupin the Third: The Castle of Cagliostro

1979
×
★★★
Edit this entry  
11
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★★★
Edit this entry  
12
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★½
Edit this entry  
08
Dirty Harry

Dirty Harry

1971
×
★★★½
Edit this entry  
26
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★½
Edit this entry  
21
Black Sheep

Black Sheep

2006
×
★★★½
Edit this entry  
28
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★
Edit this entry  
27
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Yellow Submarine

Yellow Submarine

1968
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Fando and Lis

Fando and Lis

1968
×
★★
Edit this entry  
12
Labyrinth

Labyrinth

1986
×
★★★★
Edit this entry  
12
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry