Sean has logged 255 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Grimsby

Grimsby

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
High School

High School

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Secret Life of Pets

The Secret Life of Pets

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Allied

Allied

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Shaolin Soccer

Shaolin Soccer

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Superbad

Superbad

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Everybody Wants Some!!

Everybody Wants Some!!

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Yellow Submarine

Yellow Submarine

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Magical Mystery Tour

Magical Mystery Tour

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Easy A

Easy A

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Help!

Help!

1965
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
A Hard Day's Night

A Hard Day's Night

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Special Correspondents

Special Correspondents

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Clue

Clue

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Black Dynamite

Black Dynamite

2009
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Housebound

Housebound

2014
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
The Girl Who Kicked the Hornet's Nest

The Girl Who Kicked the Hornet's Nest

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Girl Who Played with Fire

The Girl Who Played with Fire

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Slap Shot

Slap Shot

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Sausage Party

Sausage Party

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Nerve

Nerve

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Beach

The Beach

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Young Frankenstein

Young Frankenstein

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Blazing Saddles

Blazing Saddles

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Willy Wonka & the Chocolate Factory

Willy Wonka & the Chocolate Factory

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Death Ship

Death Ship

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
A Town Called Panic

A Town Called Panic

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Girl Who Leapt Through Time

The Girl Who Leapt Through Time

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Monty Python and the Holy Grail

Monty Python and the Holy Grail

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Only God Forgives

Only God Forgives

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry