Sort by
  • Insidious: The Red Door

    ★★

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★

  • Shazam! Fury of the Gods

    ★★★

  • Unseen

    ★★½

  • Sharper

    ★★½

  • Missing

    ★★★

  • The Subtle Art of Not Giving a F*ck

    ★★

  • A Man Called Otto

    ★★½

  • Shotgun Wedding

    ★★

  • Babylon

    ★★★★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★

  • M3GAN

    ★★

  • Black Adam

    ★★

  • Pinball: The Man Who Saved the Game

    ★★★½

  • Entergalactic

    ★★★★

  • Marlowe

    ★★

  • Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

  • Glass Onion

    ★★★½

  • The Fabelmans

    ★★★½

  • The Menu

    ★★★

  • Sisu

    ★★½

  • The Woman King

    ★★★½

  • Pinocchio

    ★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★½

  • Don't Worry Darling

    ★★½

  • Pearl

    ★★★★

  • White Noise

    ★★★

  • Barbarian

    ★★★

  • Day Shift

    ★★½

  • Prey

    ★★★½

  • Nope

    ★★★★

  • The Gray Man

    ★★½

  • Beavis and Butt-Head Do the Universe

    ★★★

  • Spiderhead

    ★★

  • What Is a Woman?

    ★★★

  • Elvis

    ★★★½

  • Decision to Leave

    ★★

  • Aftersun

    ★★★

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★★

  • Men

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Bad Travelling

    ★★★★

  • Jackass 4.5

    ★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • Crush

    ★★½

  • Memory

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • The Bad Guys

    ★★½

  • Ambulance

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★

  • X

    ★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★

  • The Lost City

    ★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Adam Project

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • The Sky Is Everywhere

    ★½

  • Uncharted

    ★★½

  • Kimi

    ★★★

  • Death on the Nile

    ★★★½

  • The Tinder Swindler

    ★★½

  • Dual

    ★★★

  • Redeeming Love

    ★★★★

  • Emergency

    ★★★★

  • The House

    ★★★

  • Death to 2021

    ★★★

  • A Journal for Jordan

    ★★★

  • Mother/Android

    ★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • The King's Man

    ★★★★