• Midnight Mass

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★

  • Dear Evan Hansen

    ★★

  • Cinderella

    ½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • He's All That

    ½

  • The History of the Atlanta Falcons

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Escape from Mogadishu

    ★★★

  • Pig

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★★

  • Returning to Reims (Fragments)

    ★★★½

  • The Medium

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Annette

    ★★½

  • The 8th Night

    ★½

  • No Sudden Move

    ★★★

  • In the Heights

    ★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★½

  • The Underground Railroad

    ★★★★★

  • The Gaze

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★½

  • Outside Noise

    ★★★

  • Mortal Kombat

    ★½

  • Romeo & Juliet

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ½

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

    ★★½

  • Ste. Anne

    ★★★

  • Bad Luck Banging or Loony Porn

    ★★★½

  • Cherry

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★

  • Holy Frit

    ★★★

  • Space Sweepers

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • All Light, Everywhere

    ★★★★

  • CODA

    ★★★½

  • The Little Things

  • Malcolm & Marie

    ½

  • Death to 2020

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • Education

    ★★★½

  • The Midnight Sky

    ★★

  • Alex Wheatle

    ★★★½

  • The Call

    ★★

  • Hillbilly Elegy

    ½

  • Mank

    ★★★★

  • OPAL

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Over the Moon

    ★★

  • A West Wing Special to Benefit When We All Vote

  • Soul

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★½

  • World of Tomorrow Episode Three: The Absent Destinations of David Prime

    ★★★★

  • Run

    ★★★

  • Red, White and Blue

    ★★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★

  • Mangrove

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★½

  • On the Rocks

    ★★★½

  • Lovers Rock

    ★★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Genus Pan

    ★★★½

  • Still Processing

    ★★★★

  • David

  • Nomadland

    ★★★★