DarthHoozer has logged 232 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Santa's Slay

Santa's Slay

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Lodge

The Lodge

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Krampus

Krampus

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
A Christmas Horror Story

A Christmas Horror Story

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Sleepy Hollow

Sleepy Hollow

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Behind the Mask: The Rise of Leslie Vernon

Behind the Mask: The Rise of Leslie Vernon

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Triangle

Triangle

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Tucker and Dale vs. Evil

Tucker and Dale vs. Evil

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Turning

The Turning

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Strangers: Prey at Night

The Strangers: Prey at Night

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Barn

The Barn

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Owners

The Owners

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
A Dark Song

A Dark Song

2016
×
Read the review Edit this entry  
29
I Still See You

I Still See You

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Ritual

The Ritual

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
All Cheerleaders Die

All Cheerleaders Die

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Daniel Isn't Real

Daniel Isn't Real

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Huntress: Rune of the Dead

The Huntress: Rune of the Dead

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Roald Dahl's The Witches

Roald Dahl's The Witches

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Don't Hang Up

Don't Hang Up

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Hollow Child

The Hollow Child

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Open 24 Hours

Open 24 Hours

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Texas Chainsaw 3D

Texas Chainsaw 3D

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Don't Blink

Don't Blink

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
The Houses October Built 2

The Houses October Built 2

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Freddy vs. Jason

Freddy vs. Jason

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Exorcism of Molly Hartley

The Exorcism of Molly Hartley

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Heretics

The Heretics

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Intruders

Intruders

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Jason X

Jason X

2001
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Let's Scare Julie

Let's Scare Julie

2020
×
Read the review Edit this entry  
23
Unfriended

Unfriended

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Amityville: The Awakening

Amityville: The Awakening

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Vatican Tapes

The Vatican Tapes

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Gallows

The Gallows

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Ginger Snaps Back: The Beginning

Ginger Snaps Back: The Beginning

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Stoker

Stoker

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The House with a Clock in Its Walls

The House with a Clock in Its Walls

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Monster

The Monster

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dark Touch

Dark Touch

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Boys in the Trees

Boys in the Trees

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry