DarthHoozer has logged 89 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Poughkeepsie Tapes

The Poughkeepsie Tapes

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Frailty

Frailty

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Slasher Party

Slasher Party

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Kristy

Kristy

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
30 Miles from Nowhere

30 Miles from Nowhere

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Insidious: The Last Key

Insidious: The Last Key

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Canadoo

The Canadoo

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Sweetheart

Sweetheart

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Insidious: Chapter 3

Insidious: Chapter 3

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Insidious: Chapter 2

Insidious: Chapter 2

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Funhouse

Funhouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Fright Night

Fright Night

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
At the Devil's Door

At the Devil's Door

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Darkest Hour

The Darkest Hour

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
47 Meters Down

47 Meters Down

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Midnight Man

The Midnight Man

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Cruel Summer

Cruel Summer

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Blood and Chocolate

Blood and Chocolate

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Grudge

The Grudge

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Look Away

Look Away

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Friday the 13th Part VII: The New Blood

Friday the 13th Part VII: The New Blood

1988
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Shrooms

Shrooms

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Behind You

Behind You

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
M.F.A.

M.F.A.

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Friday the 13th Part VI: Jason Lives

Friday the 13th Part VI: Jason Lives

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Axiom

The Axiom

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Pet

Pet

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Home Sweet Hell

Home Sweet Hell

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Axe Murders of Villisca

The Axe Murders of Villisca

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor

The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Villains

Villains

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Mummy Returns

The Mummy Returns

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Void

The Void

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Becky

Becky

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Loved Ones

The Loved Ones

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Saw 3D

Saw 3D

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Woods

The Woods

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Saw VI

Saw VI

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Saw V

Saw V

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Saw IV

Saw IV

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Saw III

Saw III

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Jessabelle

Jessabelle

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Saw II

Saw II

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Shark Night 3D

Shark Night 3D

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Saw

Saw

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry