DarthHoozer has logged 115 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Halloween II

Halloween II

2009
×
Read the review Edit this entry  
18
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Books of Blood

Books of Blood

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Candyman

Candyman

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Tucker and Dale vs. Evil

Tucker and Dale vs. Evil

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Willy's Wonderland

Willy's Wonderland

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Curse of La Llorona

The Curse of La Llorona

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Halloween

Halloween

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Get Duked!

Get Duked!

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Nun

The Nun

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Sea Fever

Sea Fever

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Diabolical

The Diabolical

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Hex

Hex

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Blood Quantum

Blood Quantum

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
We Summon the Darkness

We Summon the Darkness

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Little Monsters

Little Monsters

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
There's Someone Inside Your House

There's Someone Inside Your House

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
From the Dark

From the Dark

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Ouija: Origin of Evil

Ouija: Origin of Evil

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Freaky

Freaky

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Ouija

Ouija

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Lucky

Lucky

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Book of Monsters

Book of Monsters

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Bad Candy

Bad Candy

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Tragedy Girls

Tragedy Girls

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Dark Encounter

Dark Encounter

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
No One Gets Out Alive

No One Gets Out Alive

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Werewolves Within

Werewolves Within

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Devil's Hand

The Devil's Hand

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Killer Klowns from Outer Space

Killer Klowns from Outer Space

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Keep Watching

Keep Watching

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Old

Old

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
I Spit on Your Grave

I Spit on Your Grave

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Pledge

Pledge

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Addams Family Values

Addams Family Values

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Last Witch Hunter

The Last Witch Hunter

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Devil's Doorway

The Devil's Doorway

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Howl

Howl

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Captive

Captive

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry