• Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • Artemis Fowl

    ★½

  • Motorcycle Drive By

    ★★★★

  • The Lovebirds

    ★★★

  • The Wrong Missy

    ★★

  • Extraction

    ★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • The Hunt

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Fantasy Island

    ★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • Lady and the Tramp

    ★★½

  • The Addams Family

    ★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★★

  • Gemini Man

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★★

  • In the Tall Grass

    ★★½

  • VFW

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • The Kitchen

    ★★½

  • A Rainy Day in New York

    ★★★

  • Crawl

    ★★★

  • The Lion King

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Child's Play

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Marooned

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Men in Black: International

    ★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • Ma

    ★★

  • Murder Mystery

    ★★½

  • Rim of the World

    ★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Aladdin

    ★★★½

  • Yesterday

    ★★★½

  • Bliss

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • After

    ★½

  • Shazam!

    ★★★½

  • Pet Sematary

    ★★★

  • The Disappearance of Madeleine McCann

    ★★★½

  • Us

    ★★★★

  • Stuber

    ★★★

  • Dumbo

    ★★★

  • The Art of Self-Defense

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Happy Death Day 2U

    ★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★

  • Little Monsters

    ★★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★

  • The Farewell

    ★★★½

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

    ★★★★½

  • Glass

    ★★★

  • Surviving R. Kelly

    ★★★★

  • Vice

    ★★★★

  • The Mule

    ★★★½