Daryl has logged 243 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Grand Piano

Grand Piano

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Gentlemen Prefer Blondes

Gentlemen Prefer Blondes

1953
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Maggie's Plan

Maggie's Plan

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Big

Big

1988
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Deepwater Horizon

Deepwater Horizon

2016
×
★★★½
Edit this entry  
28
Free Willy 2: The Adventure Home

Free Willy 2: The Adventure Home

1995
×
★★
Edit this entry  
27
Harry and the Hendersons

Harry and the Hendersons

1987
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Rock the Kasbah

Rock the Kasbah

2015
×
★½
Edit this entry  
26
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Edit this entry  
26
Seven Brides for Seven Brothers

Seven Brides for Seven Brothers

1954
×
★★★★
Edit this entry  
25
Bad Moms

Bad Moms

2016
×
★★★
Edit this entry  
25
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Ballerina

Ballerina

2016
×
★★½
Edit this entry  
20
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
★★½
Edit this entry  
18
13th

13th

2016
×
★★★
Edit this entry  
18
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Edit this entry  
18
Snow Foolin'

Snow Foolin'

1949
×
★★★
Edit this entry  
18
Christmas Comes But Once a Year

Christmas Comes But Once a Year

1936
×
★★★★
Edit this entry  
18
Somewhere in Dreamland

Somewhere in Dreamland

1936
×
★★★½
Edit this entry  
18
Rudolph the Red-Nosed Reindeer

Rudolph the Red-Nosed Reindeer

1948
×
★★★
Edit this entry  
17
Loving

Loving

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
War Dogs

War Dogs

2016
×
★★★★
Edit this entry  
11
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
Hello, Dolly!

Hello, Dolly!

1969
×
★★★½
Edit this entry  
11
Amanda Knox

Amanda Knox

2016
×
★★★★
Edit this entry  
10
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Office Christmas Party

Office Christmas Party

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
The Color of Money

The Color of Money

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Gascoigne

Gascoigne

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
A Monster Calls

A Monster Calls

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Sully

Sully

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Father Christmas

Father Christmas

1991
×
★★★★
Edit this entry  
03
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The New Janitor

The New Janitor

1914
×
★★½
Edit this entry  
29
Once

Once

2007
×
★★★½
Edit this entry  
28
Doubt

Doubt

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Supersonic

Supersonic

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry