Daryl has logged 15 entries for films during January 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
Sisters

Sisters

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Comet

Comet

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Creed

Creed

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Clueless

Clueless

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
A Single Man

A Single Man

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Killer Klowns from Outer Space

Killer Klowns from Outer Space

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Room

Room

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Phantom of the Opera

The Phantom of the Opera

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Picnic at Hanging Rock

Picnic at Hanging Rock

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
A Dog's Life

A Dog's Life

1918
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Song of the Sea

Song of the Sea

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Burnt

Burnt

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Hobo with a Shotgun

Hobo with a Shotgun

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry