• Kakushigoto

    ★★★★

  • Think Like a Man

    ★★★½

  • The Tomorrow War

  • Yes, God, Yes

    ★★★½

  • Desk Set

    ★★★★

  • His Girl Friday

    ★★★★

  • A Silent Voice

    ★★★

  • The Hating Game

    ★★★½

  • Addams Family Values

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★★

  • The Tale of the Princess Kaguya

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Austenland

    ★★★★

  • Single All the Way

    ★★½

  • West Side Story

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Coming to America

    ★★★★