Danny has logged 21 entries for films during May 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Other Guys

The Other Guys

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
20,000 Leagues Under the Sea

20,000 Leagues Under the Sea

1954
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
EuroTrip

EuroTrip

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Color of Money

The Color of Money

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Resident Evil: Afterlife

Resident Evil: Afterlife

2010
×
★★½
Edit this entry  
24
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Veronica Mars

Veronica Mars

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Not Another Teen Movie

Not Another Teen Movie

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ninja Assassin

Ninja Assassin

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Resident Evil: Apocalypse

Resident Evil: Apocalypse

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Love & Other Drugs

Love & Other Drugs

2010
×
★★½
Edit this entry  
14
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Mothman Prophecies

The Mothman Prophecies

2002
×
★½
Edit this entry  
12
Uncle Boonmee Who Can Recall His Past Lives

Uncle Boonmee Who Can Recall His Past Lives

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Red Dragon

Red Dragon

2002
×
Read the review Edit this entry  
09
Nashville

Nashville

1975
×
Edit this entry  
07
Barbarella

Barbarella

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Manhunter

Manhunter

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Killers

Killers

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The X Files

The X Files

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Cliffhanger

Cliffhanger

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry