Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Water Lilies

Water Lilies

2007
×
★★★
Edit this entry  
10
Sayounara

Sayounara

2018
×
★★★
Edit this entry  
10
An Easy Girl

An Easy Girl

2019
×
Edit this entry  
09
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Melon Rainbow

Melon Rainbow

2015
×
½
Edit this entry  
08
And So We Put Goldfish in the Pool.

And So We Put Goldfish in the Pool.

2017
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Day of Destruction

The Day of Destruction

2020
×
★★★★
Edit this entry  
07
My Sweet Grappa Remedies

My Sweet Grappa Remedies

2019
×
★★★
Edit this entry  
05
Dream Home

Dream Home

2010
×
★★
Edit this entry  
04
The Last Day of Summer

The Last Day of Summer

1958
×
★★
Edit this entry  
04
Elena

Elena

2012
×
★★★★
Edit this entry  
03
A Bride for Rip Van Winkle

A Bride for Rip Van Winkle

2016
×
★★★
Edit this entry  
03
Please Don't Go Anywhere

Please Don't Go Anywhere

2017
×
★★½
Edit this entry  
03
Undo

Undo

1994
×
★★★
Edit this entry  
02
Eyes of Laura Mars

Eyes of Laura Mars

1978
×
★★★★★
Edit this entry  
02
The Limit of Sleeping Beauty

The Limit of Sleeping Beauty

2017
×
★★★
Edit this entry  
02
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★
Edit this entry  
01
Nana

Nana

2005
×
★★★★
Edit this entry  
01
Jawbreaker

Jawbreaker

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Freeway

Freeway

1996
×
Edit this entry  
29
To Die For

To Die For

1995
×
Edit this entry  
29
Trixie Mattel: Moving Parts

Trixie Mattel: Moving Parts

2019
×
Edit this entry  
28
Nowhere

Nowhere

1997
×
Edit this entry  
28
The Doom Generation

The Doom Generation

1995
×
Edit this entry  
27
Totally Fucked Up

Totally Fucked Up

1993
×
Edit this entry  
27
Lisa

Lisa

1990
×
Edit this entry  
26
Freddy vs. Jason

Freddy vs. Jason

2003
×
Edit this entry  
26
The Vanishing

The Vanishing

1988
×
Edit this entry  
26
Run

Run

2020
×
Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
Edit this entry  
23
Stranger

Stranger

1991
×
Edit this entry  
22
Bumming in Beijing: The Last Dreamers

Bumming in Beijing: The Last Dreamers

1990
×
Edit this entry  
22
The Case of the Bloody Iris

The Case of the Bloody Iris

1972
×
Edit this entry  
06
Freaky

Freaky

2020
×
Edit this entry  
06
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
Edit this entry  
25
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
Edit this entry  
23
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
Edit this entry  
21
The Girl Who Played with Fire

The Girl Who Played with Fire

2009
×
Edit this entry  
18
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2009
×
Edit this entry  
15
Unpregnant

Unpregnant

2020
×
Edit this entry  
14
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
Edit this entry  
09
Cellular

Cellular

2004
×
Edit this entry  
07
Streetwise

Streetwise

1984
×
Edit this entry  
01
Little Fires Everywhere

Little Fires Everywhere

2020
×
Edit this entry  
18
The Lie

The Lie

2018
×
Edit this entry  
10
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
Edit this entry  
08
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
Edit this entry  
04
Angel Heart

Angel Heart

1987
×
Edit this entry  
01
Death Smiles on a Murderer

Death Smiles on a Murderer

1973
×
Edit this entry