Sort by
  • Entergalactic

    ★★★★★

  • Thirteen Lives

    ★★★★½

  • Nope

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Incantation

    ★★½

  • X

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Dropout

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • Boiling Point

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

    ★★★½

  • Stowaway

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★★½

  • WandaVision

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • Minari

    ★★★★½

  • Boys State

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Fractured

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Weathering with You

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Us

    ★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Bird Box

    ★★★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★★

  • Hell Fest

    ★½

  • mid90s

    ★★★★

  • Free Solo

    ★★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • One Crazy Summer: A Look Back at Gravity Falls

    ★★★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★½

  • Burning

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • Shoplifters

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Ready Player One

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★½

  • Black Panther

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★½

  • Justice League

    ★★½

  • Coco

    ★★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★

  • I, Tonya

    ★★★★★

  • It

    ★★★★

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★½

  • Wonder Woman

    ★★★½

  • Alien: Covenant

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★