Sort by

Dave has logged 565 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Runaway Jury

Runaway Jury

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
National Lampoon's European Vacation

National Lampoon's European Vacation

1985
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Miss Congeniality 2: Armed and Fabulous

Miss Congeniality 2: Armed and Fabulous

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
National Lampoon's Vacation

National Lampoon's Vacation

1983
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
25
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
White Christmas

White Christmas

1954
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Elf

Elf

2003
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Miss Congeniality

Miss Congeniality

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1994
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Made of Honor

Made of Honor

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Legally Blonde 2: Red, White & Blonde

Legally Blonde 2: Red, White & Blonde

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Man Who Invented Christmas

The Man Who Invented Christmas

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Charlie's Angels: Full Throttle

Charlie's Angels: Full Throttle

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Four Christmases

Four Christmases

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Family Man

The Family Man

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Love the Coopers

Love the Coopers

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
I'll Be Home for Christmas

I'll Be Home for Christmas

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Shadow

The Shadow

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Bad Santa

Bad Santa

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Phantom

The Phantom

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Christmas Chronicles: Part Two

The Christmas Chronicles: Part Two

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Vampire in Brooklyn

Vampire in Brooklyn

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Hard Target

Hard Target

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Holidate

Holidate

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Daddy's Home 2

Daddy's Home 2

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★½
Edit this entry  
02
Amazon Women on the Moon

Amazon Women on the Moon

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Safety

Safety

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
A Town Like Alice

A Town Like Alice

1981
×
★★★
Edit this entry  
28
Jay and Silent Bob Reboot

Jay and Silent Bob Reboot

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Blackhat

Blackhat

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry