Dave has logged 304 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Captain Ron

Captain Ron

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Sometimes Always Never

Sometimes Always Never

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Save Yourselves!

Save Yourselves!

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Scooby-Doo! Haunted Holidays

Scooby-Doo! Haunted Holidays

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Ghost of Peter Sellers

The Ghost of Peter Sellers

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Chill Out, Scooby-Doo!

Chill Out, Scooby-Doo!

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Alive

Alive

2018
×
Read the review Edit this entry  
21
Game Over

Game Over

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
It's a Very Merry Muppet Christmas Movie

It's a Very Merry Muppet Christmas Movie

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Misbehaviour

Misbehaviour

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Jack Frost

Jack Frost

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Critical Thinking

Critical Thinking

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Owners

The Owners

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Quarry

The Quarry

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
The Elephant Man

The Elephant Man

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Gutterbug

Gutterbug

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Force of Nature

Force of Nature

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
The Tax Collector

The Tax Collector

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Mickey and the Bear

Mickey and the Bear

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
How Murray Saved Christmas

How Murray Saved Christmas

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Random Acts of Violence

Random Acts of Violence

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Mortuary

Mortuary

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
CRSHD

CRSHD

2019
×
Read the review Edit this entry  
05
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Body Cam

Body Cam

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Canadian Strain

Canadian Strain

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Spree

Spree

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Prancer

Prancer

1989
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Bliss

Bliss

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Fast & Furious

Fast & Furious

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Babyteeth

Babyteeth

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Silencing

The Silencing

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
End of Sentence

End of Sentence

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Z

Z

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Brood

The Brood

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Possession of Hannah Grace

The Possession of Hannah Grace

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Beats

Beats

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Bluebird

Bluebird

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Cut Throat City

Cut Throat City

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
A Score to Settle

A Score to Settle

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
True History of the Kelly Gang

True History of the Kelly Gang

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Happy Halloween, Scooby-Doo!

Happy Halloween, Scooby-Doo!

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Verotika

Verotika

2019
×
Read the review Edit this entry  
15
Code 8

Code 8

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Secret Garden

The Secret Garden

2020
×
★½
Read the review Edit this entry