Dave has logged 25 entries for films during May 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Killer Sofa

Killer Sofa

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Silent Movie

Silent Movie

1976
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Joysticks

Joysticks

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Vagrant

The Vagrant

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Female Prisoner Scorpion: Jailhouse 41

Female Prisoner Scorpion: Jailhouse 41

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Little Evil

Little Evil

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Practical Magic

Practical Magic

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Sukeban Deka the Movie 2: Counter-Attack of the Kazama Sisters

Sukeban Deka the Movie 2: Counter-Attack of the Kazama Sisters

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Tetsuo: The Iron Man

Tetsuo: The Iron Man

1989
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Yor, the Hunter from the Future

Yor, the Hunter from the Future

1983
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Fanatic

The Fanatic

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Robin Williams: Come Inside My Mind

Robin Williams: Come Inside My Mind

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Snapdragon

Snapdragon

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Suburbia

Suburbia

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Sukeban Deka: The Movie

Sukeban Deka: The Movie

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Two Evil Eyes

Two Evil Eyes

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Look Away

Look Away

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Extraction

Extraction

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Ator, the Fighting Eagle

Ator, the Fighting Eagle

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Baron Blood

Baron Blood

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Family 2

Family 2

2001
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Invasion of the Blood Farmers

Invasion of the Blood Farmers

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Trolls World Tour

Trolls World Tour

2020
×
★★½
Edit this entry  
02
Brexit: The Uncivil War

Brexit: The Uncivil War

2019
×
★★★
Edit this entry  
01
What's the Matter with Helen?

What's the Matter with Helen?

1971
×
★½
Read the review Edit this entry