Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★
Edit this entry  
12
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★
Edit this entry  
03
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Edit this entry  
23
Night Teeth

Night Teeth

2021
×
★½
Edit this entry  
22
My Big Fat Greek Wedding

My Big Fat Greek Wedding

2002
×
★★★
Edit this entry  
11
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Manor

The Manor

2021
×
Edit this entry  
08
Madres

Madres

2021
×
Edit this entry  
06
There's Someone Inside Your House

There's Someone Inside Your House

2021
×
★★½
Edit this entry  
02
Poser

Poser

2021
×
★★★★
Edit this entry  
28
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★½
Edit this entry  
19
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Old

Old

2021
×
Read the review Edit this entry  
16
Malignant

Malignant

2021
×
★★½
Edit this entry  
16
Kate

Kate

2021
×
★★½
Edit this entry  
13
The Net

The Net

1995
×
★★½
Edit this entry  
08
Cinderella

Cinderella

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★
Edit this entry  
21
Reminiscence

Reminiscence

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Snake Eyes: G.I. Joe Origins

Snake Eyes: G.I. Joe Origins

2021
×
★★★½
Edit this entry  
18
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★
Edit this entry  
17
The House Next Door: Meet the Blacks 2

The House Next Door: Meet the Blacks 2

2021
×
Edit this entry  
17
The Boss Baby: Family Business

The Boss Baby: Family Business

2021
×
★★½
Edit this entry  
14
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Taking of Deborah Logan

The Taking of Deborah Logan

2014
×
★★★
Edit this entry  
08
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Edit this entry  
07
Ride the Eagle

Ride the Eagle

2021
×
★★★½
Edit this entry  
06
Hitman's Wife's Bodyguard

Hitman's Wife's Bodyguard

2021
×
★★½
Edit this entry  
27
Gunpowder Milkshake

Gunpowder Milkshake

2021
×
★★½
Edit this entry  
23
Werewolves Within

Werewolves Within

2021
×
★★★
Edit this entry  
23
Peter Rabbit 2: The Runaway

Peter Rabbit 2: The Runaway

2021
×
★½
Edit this entry  
19
Pig

Pig

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★½
Edit this entry  
11
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★½
Edit this entry  
06
Spirit Untamed

Spirit Untamed

2021
×
★★
Edit this entry  
27
F9

F9

2021
×
★★★½
Edit this entry  
23
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★★
Edit this entry  
22
Cruella

Cruella

2021
×
★★★
Edit this entry  
22
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Edit this entry  
12
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
02
The Unholy

The Unholy

2021
×
Edit this entry  
30
Innerspace

Innerspace

1987
×
★★★½
Edit this entry  
29
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
★★★★
Edit this entry  
27
Together Together

Together Together

2021
×
★★★
Edit this entry  
22
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★★★½
Edit this entry  
14
Hitch

Hitch

2005
×
★★★
Edit this entry