Sort by

DaveyPeppers has logged 140 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Cam

Cam

2018
×
★★★
Edit this entry  
30
The Oath

The Oath

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Old Man & the Gun

The Old Man & the Gun

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Vice

Vice

2018
×
Read the review Edit this entry  
29
Bird Box

Bird Box

2018
×
★½
Edit this entry  
29
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Private Life

Private Life

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
26
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
Edit this entry  
24
At Eternity's Gate

At Eternity's Gate

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mary Queen of Scots

Mary Queen of Scots

2018
×
★★★½
Edit this entry  
23
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★½
Edit this entry  
23
Ben Is Back

Ben Is Back

2018
×
★★★
Edit this entry  
23
Second Act

Second Act

2018
×
★★
Edit this entry  
23
The Mule

The Mule

2018
×
★½
Edit this entry  
23
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★
Edit this entry  
22
Hell Fest

Hell Fest

2018
×
★★½
Edit this entry  
21
Lean on Pete

Lean on Pete

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★½
Edit this entry  
21
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Life Itself

Life Itself

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Johnny English Strikes Again

Johnny English Strikes Again

2018
×
★★
Edit this entry  
17
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★
Edit this entry  
17
Roma

Roma

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Goosebumps 2: Haunted Halloween

Goosebumps 2: Haunted Halloween

2018
×
★½
Edit this entry  
16
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★
Edit this entry  
12
Night School

Night School

2018
×
★½
Edit this entry  
08
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★½
Edit this entry  
05
Bodied

Bodied

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Smallfoot

Smallfoot

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Mercy

The Mercy

2017
×
★★½
Edit this entry  
27
Robin Hood

Robin Hood

2018
×
Read the review Edit this entry  
27
Creed II

Creed II

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dog Days

Dog Days

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Green Book

Green Book

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Little Stranger

The Little Stranger

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Puzzle

Puzzle

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Showgirls

Showgirls

1995
×
Edit this entry  
20
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Suspiria

Suspiria

2018
×
Read the review Edit this entry