Sort by

DaveyPeppers has logged 24 entries for films during November 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Mercy

The Mercy

2017
×
★★½
Edit this entry  
27
Robin Hood

Robin Hood

2018
×
Read the review Edit this entry  
27
Creed II

Creed II

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dog Days

Dog Days

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Green Book

Green Book

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Little Stranger

The Little Stranger

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Puzzle

Puzzle

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Showgirls

Showgirls

1995
×
Edit this entry  
20
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Suspiria

Suspiria

2018
×
Read the review Edit this entry  
16
A Private War

A Private War

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Widows

Widows

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Overlord

Overlord

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Wife

The Wife

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
The Kindergarten Teacher

The Kindergarten Teacher

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Nobody's Fool

Nobody's Fool

2018
×
Read the review Edit this entry  
01
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
01
Destination Wedding

Destination Wedding

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry