• Juror 8

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Another Child

    ★★★★

  • Our Planet

    ★★★★★

  • Missing Link

    ★★★½

  • Dreaming Like Louis

    ★★★½

  • Inhuman Kiss

    ★★★½

  • Us

    ★★★★

  • Pain and Glory

    ★★★½

  • Good Boys

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★½

  • The Art of Self-Defense

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Furie

    ★★★½

  • The Odd Family: Zombie on Sale

    ★★★½

  • Innocent Witness

    ★★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★★

  • Jawline

    ★½

  • The Souvenir

    ★★★½

  • Paradise Hills

    ★★½

  • Born Beautiful

    ★★★

  • Extreme Job

    ★★★½

  • Les Misérables

    ★★½

  • Zog

    ★★★½

  • Swing Kids

    ★★★★★

  • Dumplin'

    ★★★½

  • Bumblebee

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Los Reyes

    ★★★½

  • Mary Queen of Scots

    ★★½

  • Dragon Ball Super: Broly

    ★★★

  • Bird Box

    ★★★

  • The Tree of Blood

    ★★½

  • Intimate Strangers

    ★★★

  • Homestay

    ★★★½

  • Zombiepura

    ★★

  • Para Kay James

    ★★★½

  • Maggie

    ★★★

  • Anoko no Toriko

    ★★½

  • Beautiful Days

    ★★★½

  • The Pool

    ★★

  • Feng Shui

    ★★½

  • Her Smell

    ★★★

  • Ben Is Back

    ★★★½

  • The Crossing

    ★★★½

  • The Third Wife

    ★★★★½

  • Memories of My Body

    ★★★★½

  • Beautiful Boy

    ★★★

  • José

    ★★★

  • The Biggest Little Farm

    ★★★★½

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★★

  • Boy Erased

    ★★★

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★½

  • Roma

    ★★★½

  • Song Lang

    ★★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★½

  • Along with the Gods: The Last 49 Days

    ★★★

  • The Story of the Stone

    ½

  • Victory Boulevard

    ★★½

  • My Hero Academia: Two Heroes

    ★★★½

  • The Witch: Part 1. The Subversion

    ★★★½

  • Student A

    ★★★½

  • Dying to Survive

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • Believer

    ★★★½

  • Mirai

    ★★★★½

  • Burning

    ★★★★

  • Shoplifters

    ★★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Dear Ex

    ★★★★½

  • Bao

    ★★★½