• Yuwol : The Boy Who Made The World Dance

    ★★★★

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★★

  • Cats & Dogs

    ½

  • Transformers: The Last Knight

    ★★★

  • Deepwater Horizon

    ★★★½

  • Transformers: Age of Extinction

    ★★★½

  • The Host

    ★★★

  • Hanna

    ★★★★

  • The Lovely Bones

    ★★★½

  • A Bride for Rip Van Winkle

    ★★★★

  • A Sinner in Mecca

    ½

  • The Reader

    ★★★★½

  • The Imitation Game

    ★★★½

  • The Lobster

    ★★★½

  • Okja

    ★★★★

  • How the Grinch Stole Christmas

    ★★★★

  • A Cure for Wellness

    ★★½

  • Oblivion

    ★★★½