Sort by
  • Totally Killer

  • Saltburn

  • The Equalizer 3

    ★★★½

  • Red, White & Royal Blue

    ★★★½

  • Secret Invasion

  • Indiana Jones and the Dial of Destiny

    ★★½

  • Batman: The Doom That Came to Gotham

    ★★★

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★

  • Cassandro

    ★★★½

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★½

  • Hollywood Dreams & Nightmares: The Robert Englund Story

    ★★★½

  • Hocus Pocus 2

    ★★★

  • Werewolf by Night

    ★★★★

  • Confess, Fletch

    ★★★

  • See How They Run

    ★★★★

  • Welcome to the Club

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • Prey

    ★★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★½

  • Lightyear

    ★½

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★½

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★★★

  • Constantine: The House of Mystery

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • The King's Man

    ★★

  • Shaun the Sheep: The Flight Before Christmas

    ★★★½

  • A Boy Called Christmas

    ★★★½

  • Eternals

  • Ron's Gone Wrong

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Malignant

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★

  • Candyman

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • DC Showcase: Blue Beetle

    ★★★★½

  • Batman: The Long Halloween, Part Two

    ★★★½

  • Old

  • Space Jam: A New Legacy

  • Black Widow

  • DC Showcase: The Losers

    ★★

  • Batman: The Long Halloween, Part One

    ★★★★

  • Luca

    ★★★½

  • Loki

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Justice Society: World War II

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Nobody

    ★★★★

  • Firebird

    ★★

  • TINA

    ★★★★★

  • Tom & Jerry

    ½

  • WandaVision

    ★★★★

  • Education

    ★★★★

  • Alex Wheatle

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Freaky

    ★★★½

  • The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

    ★★★½

  • Happy Halloween, Scooby-Doo!

    ★★★

  • Red, White and Blue

    ★★★★

  • Des

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • On Edge

    ★★★★

  • Coming Out

    ★★★★★

  • Artemis Fowl

  • Scoob!