Sort by

David has logged 26 entries for films during June 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Cape Fear

Cape Fear

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Notorious

Notorious

1946
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
For Your Eyes Only

For Your Eyes Only

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Curse of Chucky

Curse of Chucky

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Gladiator

Gladiator

2000
×
★★★★
Edit this entry  
19
Men in Black 3

Men in Black 3

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Men in Black II

Men in Black II

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Men in Black

Men in Black

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spellbound

Spellbound

1945
×
★★★½
Edit this entry  
14
Memento

Memento

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Hannibal

Hannibal

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Fly

The Fly

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Moonraker

Moonraker

1979
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Seed of Chucky

Seed of Chucky

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Rebecca

Rebecca

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Superman III

Superman III

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Jamaica Inn

Jamaica Inn

1939
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
03
Time After Time

Time After Time

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Dark Crystal

The Dark Crystal

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Vincent

Vincent

1982
×
★★★★★
Edit this entry  
01
The Thomas Crown Affair

The Thomas Crown Affair

1999
×
★★★★
Edit this entry