• The Empty Man

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Sungazer

    ★★★★

  • Gretel & Hansel

    ★★★

  • Possessor

    ★★★★

  • Psychomagic, a Healing Art

    ½

  • Anima

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Lux Æterna

    ★★½

  • Varda by Agnès

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Killing

    ★★★

  • Halloween

    ★★★

  • Suspiria

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • L'indomptable

    ★★★½

  • Burning

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★

  • The Wolf House

    ★★★★★

  • Transit

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★½

  • Mandy

    ★★★½

  • Soar

    ★★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • One Cut of the Dead

    ★★★★

  • Terrified

    ★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★

  • Happy Death Day

    ★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★

  • Tigers Are Not Afraid

    ★★★½

  • 1922

    ★★

  • Hagazussa

    ★★★½

  • Revenge

    ★★★

  • The Ritual

    ★★★

  • It

    ★★½

  • Zama

    ★★★½

  • First Reformed

    ★★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★½

  • Let the Corpses Tan

    ★★★

  • You Were Never Really Here

    ★★★★½

  • Faces Places

    ★★★★

  • The Endless

    ★★★½

  • Night Is Short, Walk on Girl

    ★★★★½

  • Baby Driver

    ★★★½

  • November

    ★★★½

  • Get Out

    ★★★½

  • And So We Put Goldfish in the Pool.

    ★★★★

  • Sleep Has Her House

    ★★★★½

  • Terrifier

    ★★½

  • Brave New Jersey

  • The Void

    ★★★

  • I Am the Pretty Thing That Lives in the House

    ★★★½

  • Lost in Paris

    ★½

  • Moonlight

    ★★★★

  • Arrival

    ★★★★

  • Kubo and the Two Strings

    ★★★½

  • The Neon Demon

    ★★★½

  • Paterson

    ★★★★

  • Raw

    ★★★

  • Train to Busan

    ★★★½

  • The Wailing

    ★★★★

  • Don't Breathe

    ★★★½

  • Hush

    ★★★

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★½

  • The Noonday Witch

    ★★½

  • Midnight Special

    ★★★

  • Zootopia

    ★★★