• Still Walking

    ★★★★

  • Vivre Sa Vie

    ★★★★

  • Wrong Move

    ★★★★

  • Ratcatcher

    ★★★★½

  • Drácula

    ★★★

  • Son of the White Mare

    ★★★★½

  • True Stories

    ★★★½

  • The Maiden's Tune

    ★★★★

  • Ward

    ★★★

  • Leptirica

    ★★★½

  • Dracula

    ★★★

  • Backwoods

  • Transformations

    ★★★½

  • The Legend of Sleepy Hollow

    ★★★

  • Eyes of Fire

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • Singin' in the Rain

    ★★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★