David has logged 36 entries for films during December 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Parasite

Parasite

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
American Dharma

American Dharma

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Spies in Disguise

Spies in Disguise

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Fast Color

Fast Color

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Aeronauts

The Aeronauts

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Little Woods

Little Woods

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Clemency

Clemency

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Klaus

Klaus

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Little Women

Little Women

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
La Belle Époque

La Belle Époque

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Les Misérables

Les Misérables

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Cats

Cats

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Atlantics

Atlantics

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Tale of the Princess Kaguya

The Tale of the Princess Kaguya

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Drive

Drive

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Cave

The Cave

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Report

The Report

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Official Secrets

Official Secrets

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Great Beauty

The Great Beauty

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Frankie

Frankie

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
A White, White Day

A White, White Day

2019
×
★★★
Edit this entry