David has logged 47 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Ginger's Tale

Ginger's Tale

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Zero Impunity

Zero Impunity

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Shaman Sorceress

The Shaman Sorceress

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
TRUE NORTH

TRUE NORTH

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Accidental Luxuriance of the Translucent Watery Rebus

Accidental Luxuriance of the Translucent Watery Rebus

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Lava

Lava

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Nahuel and the Magic Book

Nahuel and the Magic Book

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Bunny Lake Is Missing

Bunny Lake Is Missing

1965
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Bonjour Tristesse

Bonjour Tristesse

1958
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Two Friends

Two Friends

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Dark Star

Dark Star

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Baxter

Baxter

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Bad Guy

Bad Guy

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Around the World When You Were My Age

Around the World When You Were My Age

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
True Stories

True Stories

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Liar's Autobiography: The Untrue Story of Monty Python's Graham Chapman

A Liar's Autobiography: The Untrue Story of Monty Python's Graham Chapman

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Reason I Jump

The Reason I Jump

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Phone Booth

Phone Booth

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Antiporno

Antiporno

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Paprika

Paprika

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Victoria

Victoria

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Uncle Boonmee Who Can Recall His Past Lives

Uncle Boonmee Who Can Recall His Past Lives

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Utøya: July 22

Utøya: July 22

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
7500

7500

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
xXx: Return of Xander Cage

xXx: Return of Xander Cage

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Caché

Caché

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Cure

Cure

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
South Park: Bigger, Longer & Uncut

South Park: Bigger, Longer & Uncut

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
A Town Called Panic

A Town Called Panic

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Malcolm X

Malcolm X

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Adele Hasn't Had Her Dinner Yet

Adele Hasn't Had Her Dinner Yet

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Limey

The Limey

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Observe and Report

Observe and Report

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Secret Garden

The Secret Garden

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Turtles Are Surprisingly Fast Swimmers

Turtles Are Surprisingly Fast Swimmers

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
A City Called Macau

A City Called Macau

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Mary Is Happy, Mary Is Happy

Mary Is Happy, Mary Is Happy

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Harmonium

Harmonium

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Ice Cream and the Sound of Raindrops

Ice Cream and the Sound of Raindrops

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Tremble All You Want

Tremble All You Want

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Symbol

Symbol

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Trolls World Tour

Trolls World Tour

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Matinee

Matinee

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Jackass: The Movie

Jackass: The Movie

2002
×
★★
Edit this entry  
01
May

May

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry