Sort by

David has logged 56 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Snake Eyes: G.I. Joe Origins

Snake Eyes: G.I. Joe Origins

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Peter Rabbit 2: The Runaway

Peter Rabbit 2: The Runaway

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Pig

Pig

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Zola

Zola

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Old

Old

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Hill Where Lionesses Roar

The Hill Where Lionesses Roar

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Medusa

Medusa

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Moneyboys

Moneyboys

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Commitment Hasan

Commitment Hasan

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Ripples of Life

Ripples of Life

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Tralala

Tralala

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bloody Oranges

Bloody Oranges

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
In Front of Your Face

In Front of Your Face

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Zero Fucks Given

Zero Fucks Given

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Nitram

Nitram

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Emergency Declaration

Emergency Declaration

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ahed's Knee

Ahed's Knee

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Vortex

Vortex

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Hit the Road

Hit the Road

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
A Chiara

A Chiara

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Souvenir: Part II

The Souvenir: Part II

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Memoria

Memoria

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Belle

Belle

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
France

France

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
A Hero

A Hero

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Year of the Everlasting Storm

The Year of the Everlasting Storm

2021
×
Read the review Edit this entry  
14
Paris, 13th District

Paris, 13th District

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Story of My Wife

The Story of My Wife

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Deception

Deception

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Titane

Titane

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Crusade

The Crusade

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Stronghold

The Stronghold

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Petrov's Flu

Petrov's Flu

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Futura

Futura

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Bergman Island

Bergman Island

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Evolution

Evolution

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Three Floors

Three Floors

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Innocents

The Innocents

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Compartment No. 6

Compartment No. 6

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
House Arrest

House Arrest

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Mothering Sunday

Mothering Sunday

2021
×
Read the review Edit this entry  
10
Where Is Anne Frank

Where Is Anne Frank

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Divide

The Divide

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Great Freedom

Great Freedom

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Cow

Cow

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry