• Men

    ★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • X

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • You Won't Be Alone

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • Hawkeye

    ★★½

  • Halloween Kills

    ★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • The Hand of God

    ★★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Old

    ★★★

  • Titane

    ★★★★½

  • Lamb

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Luca

    ★★★½

  • Loki

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Petite Maman

    ★★★★★

  • CODA

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Let Them All Talk

    ★★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★½

  • I'm Your Woman

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Run

    ★★★★

  • On the Rocks

    ★★★★½

  • We Are Who We Are

    ★★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Possessor

    ★★★★½

  • Zola

    ★★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★★

  • Time

    ★★★★

  • Underwater

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Saint Maud

    ★★★★

  • Bad Education

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★