RSS feed for davidehrlich

davidehrlich has logged 113 entries for films rated ★★★★½ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Synonyms

Synonyms

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
High Flying Bird

High Flying Bird

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Diamantino

Diamantino

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
High Life

High Life

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Ryuichi Sakamoto: Coda

Ryuichi Sakamoto: Coda

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Tale

The Tale

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
A Face in the Crowd

A Face in the Crowd

1957
×
★★★★½
Edit this entry  
26
They Shoot Horses, Don't They?

They Shoot Horses, Don't They?

1969
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Post

The Post

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Who We Are Now

Who We Are Now

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Funny People

Funny People

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Faces Places

Faces Places

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Wonderstruck

Wonderstruck

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Host

The Host

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
A Bigger Splash

A Bigger Splash

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
O.J. Made in America

O.J. Made in America

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Things to Come

Things to Come

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Jackie

Jackie

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Things to Come

Things to Come

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Toni Erdmann

Toni Erdmann

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
A Brighter Summer Day

A Brighter Summer Day

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Hail, Caesar!

Hail, Caesar!

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Weiner

Weiner

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Hail, Caesar!

Hail, Caesar!

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry